Польова практика (Дермансько-Острозький національний природний парк)

22 травня 2023 р. студенти екологи та географи психолого-природничого факультету здійснили екскурсійну поїздку в Дермансько-Острозький національний природний парк (НПП). Маршрут пролягав з Рівного у напрямку Здолбунів-Уїздці-Кунин-Мости-Урочище Вільхава-Гурби.

Екскурсійний маршрут цікавий тим, що студенти мали змогу перетнути три фізико-географічні області (ФГО), а саме Волинська лесова височина, Мале Полісся та Середньоподільська височинна ФГО. Цікаво було спостерігати як змінюються геоморфологічні рівні ландшафтів, відслонення лесів та лесовидних суглинків на межі Волинського опілля та Малого Полісся перед с. Буща. Незабутні враження у студентів залишилися після пішохідного екскурсійного маршруту екологічною стежкою «Вільхава». У ландшафтному відношенні стежка пролягла місцевістю безлесового горбогір’я (відроги Середньоподільської височини), складеного пісками, вапняками і вапнякуватими пісковиками з дубово-сосновими і сосновими лісами на дерново-слабо і середньопідзолистих піщаних і глинисто-піщаних ґрунтах. Цікаві локації на маршруті були присвячені раритетним фітоценотичним комплексам НПП. Закінчилася екскурсійна поїздка відвідуванням пантеону Слави Героїв Гурбинського бою та Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах.