ПОЛЬОВА ПРАКТИКА ЕКОЛОГІВ ТА ГЕОГРАФІВ

День перший – 16 травня 2023 р. Польові навчальні практики є невід’ємною частиною освітнього процесу студентів екологів та географів психолого-природничого факультету. Незабутні враження лишилися у студентів про поїздку і польові дослідження у межах Волинського Полісся. Цього разу студенти мали змогу досліджувати екотонні ландшафтні комплекси, що сформувалися на межі Волинської височини та Волинського Полісся.

У межах першої надзаплавної тераси р. Боянівка був закладений ґрунтовий розріз, описана катена ландшафтних фацій заплавно-терасового басейнового комплексу. Проф. Д. Лико розповіла студентам про умови ґрунтоутворення, склад та будову ґрунтового профілю, вплив гранулометричного складу ґрунту на водний режим ландшафтних фацій. Студенти зробили польові замітки, описали ґрунтовий розріз, фітоценотичні комплекси та вплив антропогенних процесів на функціонування басейнових ландшафтних комплексів. Родзинкою першого дня практики було відвідування музею лісу та екскурсія екологічною стежкою «Музейна перлина» з надзвичайно мальовничою локацією «Острівок».