17 лютого 2023 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України у відділені «Науки про Землю», секції «Географія та ландшафтознавство».

Журі очолили: голова – Коротун Сергій Ігорович, кандидат географічних наук, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи НУВГП; члени журі – Мартинюк Віталій Олексійович, кандидат географічних наук, професор кафедри екології, географії та туризму РДГУ, Романів Андрій Степанович, кандидат географічних наук, декан факультету географії, історії та туризму МЕГУ імені С. Дем’янчука.

У секції брали участь 12 учасників, тематика досліджень представлена нижче:

Теми науково-дослідницьких робіт

1

Туристсько-екскурсійні маршрути та їх роль у розвитку пізнавального туризму в Рівному

2

Стан соціальної інфраструктури України в умовах війни

3

Раціональне використання лісових ресурсів Дубровицької ТГ

4

Сучасний стан ринку поштового та мобільного зв'язку в Україні

5

Дослідження антропогенного впливу на порушення верхнього шару грунту екосистем на території села Селець внаслідок видобування корисної копалини- "сукциніта"

6

Екологічна оцінка основних антропогенних факторів деградації ґрунтів Дубенського району в умовах інтенсивного сільськогосподарського використання

7

Стан меліорованих земель Володимиреччини

8

Топоніміка Рокитнівщини

9

Туристсько-рекреаційний потенціал національного природного парку "Пуща Радзівіла"

10

Гастрономічна спадщина Рівненської області

11

Особливості надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг у мирний та воєнний час

12

Дослідження туристичного потенціалу міста Рівне на основі генеалогічних розвідок

Учасники показали зрілий рівень своїх наукових доробків, уміння ведення наукової дискусії, прагнення до удосконалення експериментів та перспективи наукових пошуків. Перше місце у секції виборола Агєєва Іванна, учениця 10 класу Рівненського ліцею № 26 Рівненської міської ради.

Кафедра екології, географії та туризму РДГУ запрошує учасників конкурсу відділення «Науки про Землю» МАН, випускників 11 класу поповнити ряди студентства Рівненського державного гуманітарного університету зі спеціальностей – 014.07 Середня освіта (Географія) та 101 Екологія в 2023 році. Робочі фрагменти конкурсу наведені нижче.