II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України

В ЛЮТОМУ ВІДБУВСЯ ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ УЧНІВ – ЧЛЕНІВ МАН УКРАЇНИ В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ 2023 РОКУ

Юні манівці захищали постери власних науково-дослідницьких проєктів та брали участь в наукових конференціях. У секції «Геоінформаційні системи та дистанційне зондування Землі» (голова журі – Мартинюк Віталій Олексійович, кандидат географічних наук, професор кафедри екології, географії та туризму РДГУ; член журі – Романів Андрій Степанович, кандидат географічних наук, декан факультету географії, історії та туризму МЕГУ імені С. Дем’янчука) було представлено сім науково-дослідницьких робіт:

Тема науково-дослідницької роботи

1.

Моніторинг стану водних об’єктів засобами ДЗЗ

2.

Стан та перспективи розвитку дистанційних методів зондування Землі в Україні

3.

Визначення біотопів Грабунського і Більського відділень Рівненського природного заповідника на основі супутникових знімків

4.

Моделювання траєкторій руху ураганів

5.

Використання методів ДЗЗ для моніторингу екологічного стану міста Рівне

6.

Оцінка зміни гідрологічного режиму торфово-болотного масиву "Переброди" Рівненського природного заповідника за допомогою дистанційного зондування Землі

7.

Дослідження антропогенних змін екосистем засобами ДЗЗ

На захисті та у процесі наукових дискусій юні дослідники показали зрілий рівень своїх досліджень, підтвердили уміння роботи в ГІС програмах з відкритим доступом, аналізувати та дешифрувати космічні знімки з ресурсу EO Browser, використання низки інших ГІС-застосунків. Робочі фрагменти захисту наукових проєктів наведено нижче.