Екскурсія на Хмельницьку АЕС

10 квітня студенти-екологи відвідали об'єкт електричної генерації Хмельницьку АЕС (м. Нетішин, Хмельницька обл.). Це був гарний досвід не тільки для бакалаврів та магістрів-радіоекологів, але й для викладачів кафедри екології, географії та туризму.

Ми побували у Навчальному центрі, де відбувається практична підготовка фахівців, які контролюють роботу реакторів, мали змогу відчути на собі, як це відповідально, і далеко не просто "контролювати мирний атом". Моделювали різні нештатні ситуації, які можуть виникнути при роботі реактора, і навіть, один зі студентів відключив енергоблок.smile Потім побували у турбінному залі 2 реактора, де ознайомились з процесом отримання електричної енергії. Хочеться відмітити високий рівень фахівців та організації роботи на ХАЕС. Висловлюємо вдячність Іванову В'ячеславу Валерійовичу та Веселовій Олені Леонідівні за надану можливість отримати нові знання та досвід.

Просимо нікого не хвилюватися, - радіаційний фон на станції та прилеглих територіях знаходиться в межах норми.smile

Нагадуємо, що гранично допустимий фон становить 30 мкР/год.