14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року.

  12.12.2019 студенти першого курсу спеціальності Середня освіта (Географія) відвідали Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку в якій проходила зустріч з ліквідаторами ЧАЕС. Гості цієї зустрічі розповідали студентам деталі страшної катастрофи. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи! А пам’ять про ті події, передана з покоління в покоління,  вчить нас цінувати мир і спокій на нашій землі.

       28 листопада 2019 року студенти першого курсу спеціальності Середня освіта (Географія) відвідали Рівненський обласний краєзнавчий музей та Рівненську обласну універсальну наукову бібліотеку.             

     Відомо, що у формуванні духовної особистості важлива роль належить краєзнавству. Саме тому, відвідування музеїв та бібліотек є невід’ємною складовою освітньо-виховного процесу. Фахівці закладу підготували для студентів змістовну інформацію про становлення та розвиток Рівненщини. Студенти мали змогу дізнатись про перші поселення людей у нашому краї, яким було їх помешкання та побут, з неповторною красою та природними багатствами Рівненської області (ознайомилися з експонатами, які розповідають про історію розвитку життя на Землі, корисними копалинами, водними ресурсами, тваринним і рослинним світом). Завдяки змістовній екскурсії Рівненським обласним краєзнавчим музеєм студенти оновити свої знання з історії Рівненщини та історії держави.
      У бібліотеці студенти більш детально ознайомилися з культурним простором краю, літературним життям та культурно-освітнім відродженням краю. Студенти відчули гордість за свій край - Рівненщину? та міцний зв’язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій землі і створювали її красу. Екскурсія до Рівненського обласного краєзнавчого музею та Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки залишила незабутні враження та приємні спогади.

      18 листопада 2019 р. студенти кафедри екології, географії та туризму психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету були на екскурсії у "Авіаційній метеорологічній станції (цивільній)" м. Рівне.

  "Авіаційна метеорологічна станція (цивільна)" м. Рівне здійснює всі види метеорологічних спостережень (в т. ч. і авіаційних), дані яких включені для міжнародного обміну, а також прогностичне забезпечення авіації та галузей економіки Рівненської області.

    Основні завдання "Авіаційної метеорологічної станції (цивільна)" м. Рівне:

– прогнозування умов погоди та метеорологічне обслуговування авіації, що включає в себе послуги із забезпечення метеорологічними прогнозами, консультаціями і спостереженнями, а також іншою метеорологічною інформацією та послугами, що надаються для суб'єктів авіаційної діяльності відповідно до вимог документів, чинних в Україні, та стандартів міжнародних організацій;

– забезпечення, органів державної влади, місцевого самоврядування, суб'єктів галузей економіки, населення, Збройних Сил, інших споживачів інформацією загального користування про гідрометеорологічні умови та забруднення навколишнього природного середовища, прогнозами та попередженнями про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища, а також здійснення гідрометеорологічного обслуговування;

– проведення комплексу спостережень: метеорологічних авіаційних, метеорологічних приземних за програмою опорної мережі, метеорологічних та інших спостережень, передбачених планами робіт, їх своєчасне оброблення та передачу інформації споживачам, в тому числі про небезпечні та стихійні гідрометеорологічні явища.

   На невеличкому метеомайданчику АМСЦ площею 26м х 26м, розташовані прилади і обладнання для вимірювання метеорологічних величин та явищ.

     21 жовтня 2019 р. студенти кафедри екології, географії та туризму психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету відвідали Рівненський природний заповідник.
     Рівненський природний заповідник – це природоохоронна, науково-дослідна установа, на яку покладено збереження в природному стані типових та унікальних для Полісся природних комплексів з усією сукупністю компонентів. Створений Указом Президента України від 3 квітня 1999 року на основі існуючих на той час чотирьох заказників загальнодержавного значення, які дали назву відповідним масивам, розташованих на території чотирьох районів області – «Білоозерський», «Сомине», «Переброди» та «Сира Погоня». Рівненський природний заповідник є найбільшим природним заповідником континентальної України, а його площа становить 42289 га.
  Протягом дня студенти мали можливість ознайомитися з експонатними музею природи, дізнатися про методи дослідження та специфіку роботи фахівців науково-дослідницького відділу та прогулятися екологічною стежкою «В гостях у чорного лелеки». Загальна довжина маршруту становить 3,6 км або 18 тисяч лелечих кроків.
     Прогулявшись осіннім лісом студенти дізналися де живе чорний лелека, як будує свої гнізда, що любить їсти, яких має друзів, сусідів і ворогів, які небезпеки на нього чекають під час міграцій і як можна йому допомогти.
    Розташована стежка на території Страшівського лісництва ДП «Сарненське лісове господарство» (Рівненська обл., Сарненський р-н, урочище Розвилка).

 Щиро дякуємо працівникам Рівненського природного заповідника за професіоналізм та гостинність.

     10-12 жовтня 2019 року викладачі кафедри проф. Лико Д.В., проф. Мартинюк В.О. та аспіранти Зубкович І.В. та Андрійчук С.В. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Подільські читання: Екологія, охорона довкілля, збереження біотичного та ландшафтного різноманіття: наука, освіта, практика» (м.Хмельницький).

     12-14 вересня 2019 року викладачі кафедри проф. Лико Д.В., проф. Мартинюк В.О., проф. Лико С.М., доц. Портухай О.І. взяли участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції "Актуальні проблеми наук про Землю: дослідження транскордонних регіонів", що була приурочена до 1000-ліття м. Брест  (Білорусь).

    Багато неймовірних вражень було отримано під час екскурсії Зимовим садом Брестського державного університету ім. О.С. Пушкіна, де проводять науково-дослідну роботу та підвищують рівень екологічної культури та освіченості не лише студентів вузу, але і учнів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Надзвичайно цікавою і пізнавальною була екскурсія Національним парком "Біловезька пуща".   Фауна пущі налічує більше 10 тисяч видів. Тут мешкає 59 видів ссавців, зокрема найкрупніший представник сучасної європейської фауни — зубр.  Флора пущі представлена 900 видами судинних спорових і насінних рослин, що становить 64% видового складу рослин, що ростуть на території республіки.  Біловезькі ліси відрізняються наявністю ділянок незайманих лісів. В основному (більше половини) представлені високовіковими деревостоями (100–200 років), що сформувалися і розвиваються у відносно природних умовах. Є ділянки у віці 250–350 років, збереглися окремі дерева у віці 300–600 років.

Протягом 22-24 травня 2019 р. на кафедрі екології, географії та туризму працювала експертна комісія МОН України з проведення первинної акредитаційної експертизи підготовки бакалаврів


* з напряму 6.040104 «Географія*» у складі:
- Браславська Оксана Володимирівна, завідувач кафедри географії та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор, голова комісії;
- Булава Леонід Миколайович, професор кафедри географії та методики її навчання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, кандидат географічних наук.
* з напряму 6.010104 «Професійна освіта (Туристичне обслуговування)» у складі:
- Сущенко Олена Анатоліївна, завідувач кафедри туризму Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, доктор економічних наук, професор, голова комісії;
- Коваленко Олександр Вікторович, доцент кафедри туризму і готельно-ресторанного сервісу Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук.

Викладачі кафедри (зав. кафедри проф. Лико Д.В., проф. кафедри Лико С.М., проф. кафедри Мартинюк В.О., доц. Портухай О.І., ст. викл. Якута О.О.) 16-18 травня 2019 р. взяли участь у І Міжнародній науково-практичній конференції «VIN SMART ECO», що проходила на базі КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Проф. Лико Д.В. виступила з доповіддю на тему: «Природно-ресурсний потенціал локальних територій як основа сталого розвитку» на пленарному засіданні конференції.

  15 травня 2019 р. відбулася щорічна Звітна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів та студентів Рівненського державного гуманітарного університету. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету проф. Постоловський Р.М. Звітну доповідь виголосив проректор з наукової роботи проф. Дейнега О.В.
   Окремі викладачі кафедри за вагомі здобутки в освітній та науковій діяльності були відзначені нагородами, зокрема зав. кафедри проф. Лико Д.В. отримала почесну грамоту РДГУ, доц. Суходольська І.Л. відзначена у номінації «Науковець року», ряд студентів спеціальності 101 Екологія отримали почесні грамоти.

  10 квітня 2019 р. викладачі кафедри (зав. кафедри проф. Лико Д.В. та проф. кафедри Мартинюк В.О.) взяли участь у парламентських слуханнях на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки». Парламентські слухання проходили у залі пленарних засідань Верховної Ради України.

  

Екскурсія на Хмельницьку АЕС

  10 квітня студенти-екологи відвідали об'єкт електричної генерації Хмельницьку АЕС (м. Нетішин, Хмельницька обл.). Це був гарний досвід не тільки для бакалаврів та магістрів-радіоекологів, але й для викладачів кафедри екології, географії та туризму. 

 Ми побували у Навчальному центрі, де відбувається практична підготовка фахівців, які контролюють роботу реакторів, мали змогу відчути на собі, як це відповідально, і далеко не просто "контролювати мирний атом". Моделювали різні нештатні ситуації, які можуть виникнути при роботі реактора, і навіть, один зі студентів відключив енергоблок.smile Потім побували у турбінному залі 2 реактора, де ознайомились з процесом отримання електричної енергії. Хочеться відмітити високий рівень фахівців та організації роботи на ХАЕС. Висловлюємо вдячність Іванову В'ячеславу Валерійовичу та Веселовій Олені Леонідівні за надану можливість отримати нові знання та досвід.

  Просимо нікого не хвилюватися, - радіаційний фон на станції та прилеглих територіях знаходиться в межах норми.smile

  Нагадуємо, що гранично допустимий фон становить 30 мкР/год.

   

Третя міжнародна науково-практична конференція
«Регіональні геоекологічні проблеми
в умовах сталого розвитку»

   18-20 жовтня 2018 р. була проведена третя міжнародна науково-практична конференція «Регіональні геоекологічні проблеми в умовах сталого розвитку».

   Організатор конференції - кафедра екології, географії та туризму психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету. У конференції взяли участь 188 науковців з України, Білорусії, Румунії, Литви та Польщі. У перший день конференції для усіх бажаючих учасників проведено екскурсію вулицями м. Рівне, відвідано музей бурштину та музей ковальства.

Екскурсія до
Державної установи «Рівненська обласна фітосанітарна лабораторія»

13.11.2018 р.

0001
0002
0003
0004
1 2 3 4

26 квітня 1986 р.

      Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. На щастя (та чи можна так сказати?), вибухи були не ядерними, а хімічними - наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.

Ми пам'ятаємо...

f2
f3
f4
f5
f6
1 2 3 4 5

28-30 березня 2018 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за галуззю знань «Екологія».

Щиро вітаємо переможців: Гей Вікторію Василівну (Переможець  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт - диплом ІІІ ступеня /науковий керівник к.б.н, доц. Суходольська І.Л./) та  Шевчук Марину Яківну (Учасник  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт - диплом І ступеня /науковий керівник викл. Безверха О.В./)!

book_02_01
book_02_02
book_02_03
book_02_04
book_02_05
book_02_06
1 2 3 4 5 6

На фото студенти та викладачі РДГУ серед учасників туристичних змагань "Памяті друзів" 4 жовтня 2015 року - Надслучанський ландшафтний регіональний парк

IMG_0250
IMG_0252
IMG_0260
IMG_0268
IMG_0271
IMG_0323
IMG_0395
IMG_0398
1 2 3 4 5 6 7 8

Фотографії з семінару "Техніка безпеки туристів в горах", що відбувся 23-27 січня 2016 року в Карпатському біосферному заповіднику. На фотографіях студенти спеціальностей екологія, географія, туристичне обслуговування, а також студенти Барановицького державного університету (Білорусь) на горі Говерла (24 січня 2016 року). А також фотографії на фоні ЛНУ ім. Франка під час екскурсій по м. Львів

DSC_0023
DSC_0026
DSC_0034
DSC_0075
DSC_0079
DSC_0081
IMG_0652
1 2 3 4 5 6 7

Студенти спеціальностей географія та туризм на "Туристичному гендикапі-2015", що проводився кафедрою фізичного виховання та кафедрою екології, географії та туризму 29 вересня 2015 року в лісовому масиві поблизу с. Новостав. На фотографіях змагання з "лісового футболу", "лісового волейболу" та біля туристичної ватри.

IMG_0402
IMG_0407
IMG_0410
IMG_0435
1 2 3 4

Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Екологічні проблеми природокористування та охорона навколишнього середовища» (Рівне, 21-23 жовтня 2015 року) та науково-краєзнавча екскурсія до "Базальтових стовпів", санаторію "Червона калина", музею "Пересопниця" викладачів та студентів в рамках конференції

Закарпаття, оз. Синевир
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

День Першокурсника

Back to top